CZN Burak Kimdir?

Czn Burak Kimdir? Czn Burak Özdemir Kaç Yaşındadır?

CZN Burak Kimdir?

Burak Özdemir Kenan Taş'ın Youtube videosunda 24 Mart 1995 yılında İstanbul'da doğduğunu belirtmiştir. Aslen Hatay’ın Yoncakaya köyündendir. Özdemir Koç Burcudur.

Burak Özdemir Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin Açık Öğretim Fakültesinde 2. sınıf İşletme bölümünde eğitimine devam ediyor. Küçük yaşlarda lokanta işleriyle ilgilenen Burak Özdemir’in lokanta kültürü, aileden geliyor. Hatay’da dedesine ait olan küçük bir lokantayı işleten Burak Özdemir ailesi, dede mesleği olarak 2011’de İstanbul Aksaray’da küçük bir lokanta açmaya karar verdiler. 16 yaşında Aksaray’daki lokantada çalışmaya başlayan Burak Özdemir, işlerin büyümesinin ardından Taksim’de bulunan ikinci şube de hizmete girdi. Gelen müşterilerin memnuniyeti ve müşteri sayısındaki hızlı artışı ile Hatay Medeniyetler Sofrası’na üçüncü zincirine ulaştı. Etiler’de bulunan üçüncü şube ile Hatay Medeniyetler Sofrası, tüm şubeleri ile ünlü mekanlar arasına girdi.

Czn Burak, 27 Ocak 2020 itibariyle Instagram’daki hesabını 14 Milyon kişi takip ediyor. Henüz 26 yaşında olan ve genç yaşında büyük işler başaran Czn Burak (Burak Özdemir) attığı videoların sonuna da kendi imzasını taşıyan işaretini koymayı ihmal etmiyor.

Pek çok ünlüyü ağırlayan ve binlerce yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Hatay Medeniyetler Sofrası’nın en önemli ismi haline gelen Burak Özdemir, lokantanın ününü ülke sınırlarının ötesine taşımayı başardı. Bunu, sosyal medyada paylaştığı videoların altına yapılan yabancı kişilerin attığı yorumlarda da görebiliyoruz. Genç yaşına rağmen son dönemin en çok konuşulan işletmecileri arasında yerini almayı başardı. Ülke sınırlarını aşmasındaki en büyük etkenlerden biride çektiği Tiktok videoları. Özdemir'in 27 Ocak 2020 itibariyle Tiktok takipçi sayısı 13.7 Milyon.

Czn'nin anlamını ise Burak Özdemir şöyle açıklıyor;
"Babamın tekstil firması var. Adı da Cinzano. Rus misafirlerimiz “Cinzano” diyemiyor, dilleri dönmediği için hep “Cezene” diyorlardı. Ben de hesabımı açarken onu kullandım."

 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0