Taha Duymaz insanların duygularını sömüren bir dolandırıcı mı?

Yeni sosyal medya fenomeni Taha Duymaz, çektiği yemek videolarıyla kısa sürede çok fazla takipçi kazandı ve birçok insanın dikkatini çekti. "Kısıtlı imkanlarla" yemekler yapan gencin olayın arka planına iniyoruz.

Taha Duymaz insanların duygularını sömüren bir dolandırıcı mı?

Son günlerde sosyal medyanın çok yakından takip ettiği bir isim Taha Duymaz. Hatay'ın Yayladağı ilçesinde ailesi ile derme çatma bir evde yaşayan ve yemek videoları çeken Taha Duymaz hayatı ile merak konusu oldu. Sizlere olayın gerçekten "kısıtlı imkanlarla" olup olmadığını göstermeye çalışacağız.

Taha Duymaz bir açıklamasında "Güzel bir mutfağım yok, fırınım bozuk, malzeme eksiğim çok ama bunlar bana engel olamıyor." diye bir açıklama yapmıştı. Gelin her şeye yakından bakalım...

Bir Twitter kullanıcı bir tweet attı ve aslında olayların hiçte öyle olmadığı ortaya çıktı!


Arzum firmasının Taha Duymaz'a ürün gönderdiğini fakat insanlara "kısıtlı imkanları" varmış gibi kendini acındırdığı ortaya çıktı. Kanıt olarak Arzum Twitter hesabının bu tweetini paylaştı.


Görselde görüldüğü gibi tweet 27 Mayıs'ta Arzum firması tarafından atılmış ve Taha'ya ürün geçen ay gönderilmiş.


Ayrıca kısıtlı imkanları olduğunu iddia eden Duymaz'ın menajeri olduğunu ve Instagram hikaye başına 2000 TL istediği öğrenildi.

2000 TL istediğinide bir Tiktok takipçisine verdiği cevapla doğrular nitelikte.
Bu tweetlerden sonra ardıardına haberler ve başka detaylar da gelmeye başladı.Yine bir firmanın yardım yaptığını ama kullanmadığı belirtildi.


Başka bir Twitter kullanıcı ise video kaliteleri düşük olduğu için destek olma amacıyla Iphone 11 gönderdiğini fakat Duymaz'ın kullanmadığını kanıtıyla birlikte paylaştı.

Bu haberlerden birkaç gün sonra ise Taha Duymaz başka bir sosyal medya fenomeni Çağrı Taner ile reklam anlaşması yaparak "Abim bana telefon hediye etti" diyerek çekiliş tanıtımı yaptı. Oysa birkaç gün önce Duymaz'a Iphone hediye edilmişti.


Tepsisini bilerek yamultması da Twitter'da gündem olmuştu...2000 TL aldığı iddialar için açtığı canlı yayında hakaretler etti.


Sosyal medyada savunanlar için bir açıklama;
Hiç kimse kazandığı parayı, hayatını veya yemeklerini linç etmiyor.
Asıl olay mağdur edebiyatı yaparak insanları kandırmasıdır.
Yalanları ortaya çıkmadan önce gönderilen her hediyeyi videolarında yavaş yavaş kullanabilirdi.
O ise bu acındırma taktiği ile hediyelerini aldı ve ciddi şekilde paralar kazandı.

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0